fbpx

  1. Hjem
  2. Produkter
  3. Spikketrå
  4. Lammekoteletter

Lammekoteletter

Lammekoteletter – Møre, smakfulle og fra fjellbeite-lam på Hardangervidda
Lammekoteletter fra Uvdalslammet er et mørt og aromatisk stykkekjøtt med naturlig fylde og fjellsmak. Dyrene har beitet i Geitvassdalen på Hardangervidda, et område kjent for sitt rike og varierte fjellbeite bestående av fjellrapp, gras, vier og bær. Dette gir kjøttet en ren, tydelig og særegen smak. Hver pakke er vakuumpakket og inneholder ca. 500 g.
Naturlige råvarer og førsteklasses kvalitet
Lammekotelettene har en fin balanse mellom kjøtt og fett, noe som gir et saftig og smakfullt resultat ved både rask steking og mer skånsom varmebehandling. Den naturlige råvarekvaliteten fra fjellbeite-lam gjør dem enkle å kombinere med både klassiske urter og mer moderne krydderblandinger.
Tilberedning
Lammekoteletter kan stekes i panne, grilles eller tilberedes i ovn. De blir ekstra gode når de brunes raskt på høy varme og etterstekes på lavere varme for å bevare saftigheten. Server med poteter, grønnsaker, salater eller en frisk urtesaus for en komplett og smakfull rett.

Dette produktet er for tiden utsolgt og utilgjengelig.

Du liker kanskje også…

Spikketrå

Lammeribbe

Prisområde: kr 348,00 til kr 551,00 ink. MVA
Dette produktet har flere varianter. Alternativene kan velges på produktsiden

Spikketrå

Skivet lammebog

Prisområde: kr 308,00 til kr 392,00 ink. MVA
Dette produktet har flere varianter. Alternativene kan velges på produktsiden

Spikketrå

Lammelår

Prisområde: kr 825,00 til kr 875,00 ink. MVA
Dette produktet har flere varianter. Alternativene kan velges på produktsiden
kr 2.200,00 ink. MVA
kr 4.300,00 ink. MVA
kr 125,00 ink. MVA